מהם התמריצים העיקריים לדיירים בפרויקטים של תמ"א 38?

פרויקטי תמ"א 38 – תכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידת אדמה – תפסו תאוצה בשנים האחרונות בכל רחבי הארץ. אחת הסיבות לכך היא שהדיירים יכולים להיות רגועים בידיעה שהם עתידים ליהנות משורה ארוכה של יתרונות. אור זלקוביץ', יזם נדל"ן פעיל בתחום התמ"א 38 ומנכ"ל חברת אורבן יאנג (Urban Young), מסביר מדוע מומלץ לדיירים לשקול בחיוב פרויקטים בשדה המשחק.

שיפור איכות החיים

פרויקטים של תמ"א 38 כרוכים בתקופה לא קצרה של עבודות שיפוצים ושינויים, אשר פוגעים במידה מסוימת בשגרת החיים בבניין. אבל (וזה אבל גדול מאד), התוצאות של התהליך תהיינה שוות את זה. אור זלקוביץ' מציין כי לכל פרויקט תמ"א שמלווה חברת אורבן יאנג ובכלל, יש חוקים משלו. המכנה המשותף הוא שהדיירים נהנים מהרבה מאד פלוסים.

כך למשל, פרויקטים של תמ"א 38 כוללים קודם כל, את חיזוק תשתיות המבנה. לא פעם הדבר מלווה בשיפוץ קוסמטי של המבנה, למשל שדרוג חזיתות המבנה או הלובי. התקנת מעלית היא יתרון משמעותי שמשפר בצורה דרסטית את איכות החיים. באשר לדירות עצמן, פעמים רבות הן מורחבות בממ"ד (שמשפר כמובן את בטיחות המגורים במבנה) ובמרפסת שמש. לכן יש כאן הגדלה רצינית של שטח הדירה בפועל.

היתרון הכלכלי של תמ"א 38

cash-1638043_640

רבים שואלים את אור זלקוביץ' ואנשי אורבן יאנג לגבי העלות של תמ"א 38 עבור הדיירים. החדשות המעודדות מהבחינה הזו הן שההיבט הכספי לא קיים כלל. הדיירים לא צריכים להוציא ולו שקל אחד מכיסם, כאשר כל העלויות חלות על הקבלן.

לכן, ניתן להתבונן בשדרוג מבנים במסגרת תמ"א 38 כאל השקעה שמעלה משמעותית את ערכו של הנכס – מחיר דירה בפרויקט כזה עולה תמיד בכמה מאות אלפי שקלים – מבלי שזה מצריך השקעה מצד בעלי הדירות. כמעט ולא קיימות דוגמאות טובות יותר לצעד כלכלי חכם.

Please follow and like us:
error